Ružinovská hokejbalová hala je opäť otvorená

Hokejbalová hala v Areáli netradičných športov na Pivoňkovej ulici je opäť po dlhšom čase v prevádzke. A to vďaka rekonštrukčným prácam za viac ako 140-tisíc eur.

Športoviská v Areáli netradičných športov na Pivoňkovej ulici, ktorý spravuje Ružinovský športový klub, p.o., boli v nevyhovujúcom stave. Najviac potrebovala stavebné úpravy hokejbalová hala. Tá bola postavená v roku 2010. Projektovaná bola ako uzatvorená, no namiesto toho bola ešte donedávna stále z bokov otvorená resp. prekrytá len plastovými stenami. Po obhliadke s realizátorom stavby, statikom a projektantom bolo jasné, čo treba urobiť, aby bola hala opäť prevádzky schopná. Stavebné práce spočívali v uzatvorení bokov haly, v spevnení strechy špeciálnymi výstužami, výmene nosných stĺpov a úprav vnútorného priestoru haly. „Trvalo to dlhšie, ako sme plánovali. Dokončenie celej haly bolo náročnejšie, ako sme predpokladali. Časovo sa to naťahovalo, ale sme radi, že sa nám to podarilo dotiahnuť

do úspešného konca,“ povedal na margo zrekonštruovanej haly riaditeľ Ružinovského športového klubu, p.o. Ľubomír Lenár. Z vynovenej haly sa tešia najmä hokejbalisti z Leaders Ružinov, ktorí sa tak po takmer roku opäť vrátili na domáce ihrisko. „Stálo nás to nemalé náklady. Chodili sme trénovať a hrali sme v Gajaroch. Nechceli sme ustúpiť z našich štandardov, lebo ako jediný extraligový klub sme hrávali stále na plastovom povrchu za zakrytou halou. Pevne sme verili, že sa sem vrátime, síce skôr, ale tak nakoniec sa to podarilo,“ uviedol viceprezident Slovenskej hokejbalovej únie a manažér Leaders Ružinov Július Száraz. „Sme radi, aj si to vážime. Veríme, že sa tu dobuduje aj to ostatné, čo tu má ešte byť a tá hala bude plne funkčná. Bude sa určite využívať nonstop. Bude to nielen pre nás, ale i pre iných športovcov, lebo tých hál je málo,“ doplnil Dušan Danko z Leaders Ružinov. Celková investícia do týchto prác bola vo výške viac ako 140-tisíc eur. V rozpočte mestskej časti sú vyčlenené peniaze na ďalšie úpravy, ktoré hala a areál potrebujú. Ide napríklad o dobudovanie šatní, hygienických zariadení, oplotenia a zabezpečenie areálu. Postupne sa tak Areál netradičných športov pozdvihne na vyššiu kvalitatívnu úroveň. Na pláne je aj uzatvorenie a zateplenie menšej haly v areáli.

Marianna Šebová

Foto: Autorka

 

Vydanie: Apríl 2017