Ružinovské hodové slávnosti sa vydarili

Počas víkendu zaplnili Park Andreja Hlinku a námestie pred DK Ružinov kolotoče a stánky s tými najchutnejšími dobrotami.

Prvý deň tohtoročných hodových slávností odštartoval vystúpením speváckeho zboru Cantus. Vrcholom večera bolo však vystúpenie famózneho chorvátskeho speváka Gorana Karana. Do Bratislavy pricestoval aj so svojou skupinou Vagabundo Acoustic Band. Spevák do posledného miesta vypredal veľkú sálu DK Ružinov a vrelým prijatím publika bol dojatý.

Najväčšou zmenou, ktorou tohtoročné hody prešli, bol program druhého dňa slávností. Po minulé roky patril Folkfestu, tento rok to tak nebolo. „Programová štruktúra hodov bola výsledkom viacerých úvah. Chceli sme vyhovieť všetkým vekovým kategóriám, zároveň sme poskytli priestor prezentácii viacerým základným i umeleckým školám. Vsadili sme však aj na osvedčenú kvalitu akou sú známi hudobníci, napríklad Igor Kmeťo ml. alebo David Koller“, priblížil Richard Bednár z Cultusu.

Nedeľné hodovanie odštartovali žiaci zo základných škôl v Ružinove. Po nich nasledovalo vystúpenie folklórneho súboru Karpaty. Odprezentoval sa aj Ado Juráček, ktorý je víťazom zatiaľ jedinej ružinovskej talentovej súťaže. Staršie ročníky si pamätajú kapelu Čenkovej deti. Minimálne traja členovia sa narodili a vyrastali v Ružinove. „Hrať na domácej pôde je iné ako hocikde inde. Cítili sme sa veľmi príjemne“, zhodnotil Peci Uherčík. Atmosféra na hodoch postupne gradovala. Pomyselnú štafetu prebral Samo Tomeček, ktorý so svojou kapelou pripravil publikum na vystúpenie najväčšej hviezdy večera Davida Kollera. „Hody sú pre ľudí väčšinou slávnosť. Prídu na muziku i dobré jedlo. My sa do tejto atmosféry necháme vtiahnuť“, hovorí známy spevák.

K hodom neodmysliteľne patria aj stánky s tradičnými lahôdkami. Ružinovčania si tento rok mohli vyberať z viac ako štyridsiatich stánkov s ponukou od výmyslu sveta. Súčasťou podujatia bol aj tradičný Farm Fest, kde sa odprezentovali kvalitné regionálne produkty.

Dobré počasie a kvalitný program prilákalo na hody viac ako 25 000 návštevníkov.

Veronika Vasilková

foto: autorka a Marianna Šebová

Fotogaléria: 
Vydanie: Október 2016