Ružinovskí a nemeckí seniori na kurtoch

Ružinovských a nemeckých seniorov spojil tenisový turnaj. Skupinka fanúšikov bieleho športu si v máji zahrala na kurtoch na Nevädzovej ulici. Nešlo o žiadne zbieranie bodov, ale čisto priateľské zápolenie dvoch krajín.

Impulzom pre organizovanie takýchto medzi národných tenisových turnajov bolo rozdelenie tenisového páru odsťahovaním sa do Nemecka. „Dohodli sme sa, že sa budeme stretávať na takýchto spoločných zápasoch našich tímov. My sme boli v Nemecku už trikrát a oni sú u nás v Ružinove tiež už tretí alebo štvrtý raz. Naposledy nás porazili,“ hovorí organizátor priateľských tenisových zápolení Ján Štefančík, ktorý dlhé roky učil telesnú výchovu na Gymnáziu Ladislava Novomeského.

Tento rok si ôsmi páni zmerali svoje sily v štvorhre na kurtoch na Nevädzovej ulici. Každý tím odohral proti sebe dva hodinové zápasy. „Samozrejme, že sme sa pripravovali. Pravidelne dvakrát za týždeň intenzívne trénujeme, ale nestačilo to. S výsledkom nie sme spokojní, hrali sme zle a slovenskí priatelia zas veľmi dobre,“ uviedol po prvej prehre Uli Wiethoff.

„Zistili sme, že jeden z nemeckých párov je trošku pomalší, takže im treba tie prihrávky občas skracovať, potom zas predlžovať, meniť teda rytmus hry,“ prezradil stratégiu jedného z ružinovských tímov Ján Štefančík. Kým prvý ružinovský tím v prvom sete porazil nemeckých kolegov 13:2, s druhým tímom bola situácia opačná. „Nabili sme sa v podstate sami, oni nám to len všetko vracali,“ s miernym sklamaním povedal Rastislav Bryndza. „Hrali tvrdšie ako my, ale poctivo sme sa na našich slovenských priateľov pripravili. Dopredu sme si zistili, kde sú ich slabiny a v čom sú silní. Veľmi nám to potom pri hre pomohlo,“ objasnil šéf nemeckého tímu Milan Gregor. Priateľský turnaj nakoniec skončil remízou 2:2.

Marianna Šebová

Foto: autorka

Vydanie: Jún 2015