Ružinovský Legoland opäť otvára svoje brány

Po menšej pauze je najväčšia súkromná výstava legokociek opäť sprístupnená pre návštevníkov. Nájdete tu aj nové Lego témy ako: Pán prsteňov, Lego Friends mesto, Power Miners, Lego Technic, Krotitelia duchov a mnoho iného. Celkovo sa tak môžete tešiť na viac ako 3000 Lego modelov.
 

Fanúšikovia legendárnej stavebnice Lego®, si budú môcť pozrieť výstavu už od 25. mája 2020 a to v Dome kultúry Ružinov na Ružinovskej 28.

 

Usporiadatelia pripravili pre návštevníkov približne 30 rôznych tematických scénok s rytiermi, pirátmi, hrdinami zo svetov Star Wars alebo aj Pána prsteňov. Modelové Lego mesto zavedie deti do sveta dopravnej techniky, skvelých vozidiel a mnohých ďalších doplnkov. V Lego mestskej premávke sa stále niečo deje a deti tu objavia autá rôznych druhov, cesty, vlaky, lode, ale aj vrtuľníky. Vystavovať sa bude viac ako 3000 modelov vytvorených z tisícov kusov dôverne známych kociek.

Návštevníkov isto poteší aj súťaž o stavebnice Lego. Výhercovia budú vyžrebovaní zo zlosovateľných lístkov na konci výstavy.

„Lego zbieram od detstva. Myšlienka zorganizovať Lego výstavu vznikla na jednom veľtrhu v roku 2017, kde som sa dozvedel, že vlastním najpočetnejšiu zbierku Lego modelov na Slovensku a dokonca i v strednej Európe. Prvú väčšiu výstavu som pripravil spolu s Cultusom a to v roku 2018 v Dome kultúry v Ružinove. Vzhľadom nato, že výstava mala enormný úspech, rozhodli sme sa výstavu zopakovať a to i v čase korony. Koncepciu ako i výstavu modelov sme doplnili o nové Lego témy“, hovorí Andrej Ďurík, vystavovateľ najväčšej súkromnej zbierky Lego modelov v strednej Európe.

 

Vstupné pre malých i veľkých staviteľov je 3 €. Vstupenky sa dajú zakúpiť priamo na mieste.

 

Otváracie hodiny výstavy:

utorok od 16.00 h - 19.30 h

štvrtok od 16.00 h - 19.30 h

 

Viac informácií o výstave nájdete na www.cultusruzinov.sk a Facebooku CULTUS Ružinov.

 

Podujatie pre vás pripravili mestská časť Bratislava-Ružinov a CULTUS Ružinov v spolupráci s World of Bricks.

Podujatie je organizované za dodržania prísnych protipandemických opatrení. Vstup iba s rúškom.

WEB: https://cultusruzinov.sk/podujatie/ruzinovsky-legoland-8/

FB: https://fb.me/e/1lQRcOt8z

 

 

 

 

 

Vydanie: Máj 2021