Sedem dní v Ružinove: Zisk pozemkov a fotky, ktoré nepotrebujú komentár

Vyše päť rokov trval boj o pozemky na Štrkovci ktoré Ružinovu nikdy nepatrili. Napokon sa to však podarilo. Teraz tam naša mestská časť môže pomýšľať nad revitalizáciou. Nie je to však jediný priestor, na ktorý sa sústredíme. Len niekoľko metrov odtiaľ sa chystá výstavba plavárne a štadióna. V uliciach sú medzitým naši kolegovia, ktorí sa starajú o čistotu verejného priestoru. V dobrom aj zlom počasí. Dôkazom sú fotografie, ktoré nepotrebujú žiadny komentár.

Väčšina Štrkovca už patrí Ružinovu

Po vyše piatich rokoch rokovaní sa to podarilo. Ružinov získal pozemky pod detským ihriskom v okolí jazera na Štrkovci.  Ich hodnota je asi 6 miliónov eur a doteraz patrili Ministerstvu vnútra SR. Teraz, keď zmenu vlastníka už potvrdil aj kataster, môže naša mestská časť pracovať na obnove.

 

Nová plaváreň a štadión pre Ružinov

Predmetom súťaže návrhov bolo komplexné riešenie novej ružinovskej plavárne, rekonštrukcia hlavnej haly zimného štadióna, rekonštrukcia a prestavba tréningovej haly, dostavba tretej ľadovej plochy, fitnesscentra a návrh nového ubytovacieho zariadenia. Mestská časť Ružinov s viac ako 80-tisíc obyvateľmi nedisponuje plavárňou, ktorá by slúžila profesionálnym športovcom, zároveň aj širšej verejnosti na rekreačné účely. Lokalita bola zvolená na základe možnosti využitia zbytkového tepla z prevádzky zimného štadiónu a zároveň možnosti kumulácie športových a rekreačných aktivít.

 

Jednotlivé projekty si môžete pozrieť priamo prostredníctvom odkazov, ktoré nájdete na stránke www.ruzinov.sk.
(Nová plaváreň a štadión pre Ružinov | Ružinov (ruzinov.sk))

 

Distribúcia balíčkov na zber kuchynského bioodpadu

Zber kuchynského biologicky rozložiteľného odpadu z domácností musí Hlavné mesto Bratislava zaviesť najneskôr od roku 2023. Preto sa už v predstihu distribuujú obyvateľom balíčky na zber kuchynského bioodpadu.

 

RODINNÉ DOMY

Už od štvrtka 9. júna 2022 sa budú distribuovať balíčky na triedenie kuchynského bioodpadu pre obyvateľov Ružinova – rodinné domy (prvá etapa).

 

BYTOVÉ DOMY

Od soboty 25. júna 2022 sa budú distribuovať balíčky na triedenie kuchynského bioodpadu pre obyvateľov Ružinova – bytové domy (druhá etapa).

 

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.ruzinov.sk.
(HARMONOGRAM Distribúcia balíčkov na zber kuchynského bioodpadu | Ružinov (ruzinov.sk))


 

TOP 15 fotografií uplynulého týždňa
Tieto fotografie už nepotrebujú žiadny komentár. Hovoria samé za seba.


 

 

Vydanie: Máj 2022