Trávniček úspešne reprezentoval v zahraničí a prijíma nových členov

Detský folklórny súbor Trávniček z Ružinova sa začiatkom júla predstavil na Medzinárodnom folklórnom festivale v Bulharsku. Uviedol tu zo svojho repertoáru čísla pod názvom "Ahoj Bulharsko - pozdrav zo Slovenska".

Festivalu sa zúčastnili aj súbory z Kolumbie, Iránu, Turecka, Izraela, Bulharska, Litvy, Ukrajiny, Srbska a ďalších krajín. Program Trávnička sa stretol so srdečnou odozvou u publika, ktoré ocenilo šikovnosť, spontánnosť a radosť detí pri interpretácii slovenských ľudových tancov a piesní. Opať tak úspešne reprezentoval Ružinov, Bratislavu a Slovensko na medzinárodnom kultúrnom podujatí.

V septembri bude Trávniček prijímať nových členov. Pozýva preto rodičov, aby priviedli svoje deti, dievčatá a chlapcov od 5 do 12 rokov, ktorí radi tancujú a spievajú, na zápis do Spoločenského domu Prievoz na Kaštieľskej 30. Zápis bude počas celého septembra každý pondelok a štvrtok od 16:00 hod. do 18:00 hod.

Priniesť si treba: sukňu, tričko, cvičky /dievčatá/, tepláky, tričko, cvičky /chlapci/. Tešíme sa na vás!

Kontakt: Mgr. art. Zdenka Vaňová Nererová /mobil: 0908 228 128, email: dfstravnicek@gmail.com/. Info. aj na: www.travnicek.sk

Zdenka Vaňová Nérerová

 

Vydanie: September 2017