V Behu dobrých ročníkov zvíťazili všetci

Ružinovskí seniori sa premiérovo zúčastnili 2. ročníka BEHU DOBRÝCH ROČNÍKOV, ktorý je súčasťou sprievodných podujatí ČSOB Bratislava Marathon.

Dvadsaťjeden zástupcov naše mestskej časti sa niektorým zdalo málo. "Je mi ľúto, že na to, koľko v Ružinove žije seniorov, je nás málo." poznamenal v cieli pán Bella. "Na budúci rok urobíme lepšiu propagáciu a aj Ružinovčania budú v rovnakom zastúpení " reagoval starosta Ružinova Martin Chren na viac ako päťdesiat člennú skupinu z Dúbravky. Ja ako spoluorganizátorka účasti Ružinovčanov na tomto podujatí dodávam: Dúbravčania sa podujatia zúčastnili po druhýkrát, takže určite o rok aj Ružinovčanov príde viac. V rámci možností bola zabezpečená propagácia a aj príprava pre prihlásených so Zorou Czoborovou. Aj tak sa informácia nedostala ku všetkým záujemcom. Ak by sme vedeli o tom, že ide za Ružinov skupina, pridali by sme sa, hovorilo nám päť senioriek, ktoré sa prihlásili individuálne, aj štartovné si samé uhradili a na štarte splynuli v dave. Až v cieli sa pozdravili s pánom starostom.

Urobili sme prvý krok a 21 účastníkov v tomto ročníku je prísľubom, že o rok „dobehneme“ Dúbravčanov. Ale napokon nejde o preteky, ide o zážitok zo samotnej účasti. K nemu prispela aj pozornosť starostu Martina Chrena a jeho prvého zástupcu Martina Patoprstého v cieli, čo  bolo nenaplánované prekvapenie. Podľa sloganu 14. ročníka podujatia – na tomto podujatí bol víťazom každý. Takže tešíme sa na dovidenia na štarte 3. ročníka Senior Run & Walk , čiže Behu dobrých ročníkov.

Jana Miklovičová Foto: Martin Patoprstý

 

Vydanie: Máj 2019