V Ružinove pribúdajú ďalšie bezbariérové zjazdy z chodníkov

Mestská časť Bratislava-Ružinov začala štvrtú etapu bezbariérovej úpravy zjazdov z chodníkov. Štvrtý rok za sebou tak mení vysoké obrubníky na chodníkoch v Ružinove za sklopené.

„Ako prvé prišli na rad zjazdy z chodníkov pri materskej škole na Pivoňkovej ulici a za nimi nasledovali ďalšie. Takéto úpravy chodníkov majú jasný cieľ a to uľahčiť pohyb po chodníkoch obyvateľom či už na invalidných vozíkoch, s barlami alebo mamičkám s kočíkmi,“ vysvetlil starosta Ružinova Dušan Pekár. Počas tohtoročnej jesene tak pribudnú bezbariérové zjazdy z chodníkov napríklad aj medzi Kladnianskou a Sinokvetnou ulicou, medzi Velehradskou a Revúckou ulicou, na Solivarskej a ďalších uliciach. Do týchto výmen vysokých obrubníkov za sklopené investuje mestská časť viac ako 9 tisíc eur. „Počas uplynulých troch etáp sme do bezbariérových zjazdov investovali vyše 60 tisíc eur. Postupne nám tak v Ružinove pribúdajú chodníky vyhovujúce chodcom, ktorým vysoké obrubníky spôsobovali problém so schádzaním z chodníka,“ uzavrel starosta Ružinova Dušan Pekár.

Práve za úpravu zjazdov z chodníkov na bezbariérové získal vlani Ružinov diplom v súťaži Samospráva a Slovensko bez bariér 2014-2015 v kategórii "Mestá a obce". Diplom mestskej časti udelila Správna rada účtu "Slovensko bez bariér" a porota nezávislých odborníkov.

Marianna Šebová

Foto autorka

Vydanie: November 2016