Vážení susedia, milí Ružinovčania,

prvý mesiac nového školského roka je už za nami - a po prázdninách všetci cítime, že sa život vrátil do svojich bežných, hektických koľají. Cesty sú zrazu plnšie, ľudia majú viac práce, v obchodoch sa začínajú (zbytočne skoro) objavovať prvé vianočné motívy.

V sobotu, 21. septembra, sme si pripomenuli Svetový deň čistenia. Aj náš úrad sa zapojil do štrajku za lepšiu klímu - symbolicky vlajkou na budove, ale aj reálne. Historicky prvýkrát sme na našich ihriskách začali osádzať solárne lampy. V parkoch sme zas rozmiestnili prvé koše na separovaný zber - a vyberať ich bude chodiť elektromobil, aby sme čo najviac chránili naše životné prostredie.

Takmer 70 z vás sa zapojilo aj do veľkej brigády - rojnice - v rámci ktorej sme zozbierali niekoľko kontajnerov odpadu na Štrkovci, Ostredkoch, vo Vlčom hrdle a na Zlatých pieskoch. A ďalší ružinovský poslanec sa zapojil vlastnou brigádou na Trnávke.

Až kým počasie dovolí, budú pokračovať aj opravy a rekonštrukcie ciest a chodníkov. Pribúdajú nové priechody pre chodcov. Upravili sme projekt rekonštrukcie Jelačičovej ulice, aby boli zachované pekné pôvodné čadičové obrubníky - a za ušetrené peniaze začíname budovať vyvýšené priechody pre chodcov, aby sme zvýšili ich bezpečnosť.

A hlavne sa teším, že robiť transparentne a nekradnúť sa oplatí - na rekonštrukciách dvoch našich škôl sa nám z rozpočtovaných 1,6 milóna eur podarilo ušetriť takmer polovicu - vďaka úspore na obstarávaní a grantu, ktorý sme získali.

Máme plné ruky práce, ale teším sa z toho. A dúfam, že pozitívne zmeny už vidíte aj vy :-)

Váš starosta

 

Vydanie: Október 2019