Verejné osvetlenie: Keď lampy nesvietia

Pokazené lampy, ale aj ulice, na ktorých chýbajú úplne. Čo treba robiť, ak sa to stane práve na mieste, kde bývame alebo cez ktoré pravidelne chodievame? Na vaše otázky odpovedal hovorca hlavného mesta, Peter Bubla.

Správcom verejného osvetlenie je magistrátny referát správy komunikácií. Ten zabezpečuje prevádzku a údržbu verejného osvetlenia v správe a majetku hlavného mesta Bratislava podľa zmluvy na prevádzku verejného osvetlenia so spoločnosťou Siemens Mobility. Ak vo vašom okolí nefunguje verejné osvetlenie, prosím, oznámte to aj s presnou lokalitou, kde verejné osvetlenie nesvieti. Pomôžete tak čo najskôr opraviť výpadok verejného osvetlenia a prispejete k vyššej bezpečnosti v nočných uliciach mesta.

Čo môžete urobiť?

Poruchy verejného osvetlenia je možné hlásiť na dispečing spoločnosti Siemens, ktorý prevzal nonstop službu na čísle 02/ 638 101 51, prípadne cez formulár, ktorý je dostupný na www.slm.lighting (pozn.: priamo cez „Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia“ pod prihlasovacími heslami, tie uvádzať nemusíte).

Nedávne poruchy

Z podnetov z posledného obdobia evidujeme poruchy osvetlenia na Nevädzovej, pri OC Budúcnosť a na Palkovičovej. Na Nevädzovej ulici bola káblová porucha, ktorá už bola odstránená. Osvetlenie v okolí OC Budúcnosť nie je v správe a majetku hlavného mesta Bratislava.

Nový projekt

Mesto pripravuje projekt na vybudovanie nového verejného osvetlenia v tejto lokalite. Na ulici Palkovičova evidujeme v systéme niekoľko nesvietiacich lámp verejného osvetlenia. Prevádzkovateľa verejného osvetlenia požiadame o opravu v čo možno najkratšom čase.

 

Vydanie: Január - Február 2020