Vynovené ihrisko na Ostredkoch

Ilustračná fotografia. (Pixabay.com)

Niektoré z ružinovských detských ihrísk už rekonštrukciu potrebujú. Každý rok sa mestská časť snaží niekoľko z nich kompletne vynoviť, tak aby vyhovovali súčasným normám, ako i požiadavkám rodičov a ich ratolestí. Z ihriska ako zo škatuľky sa najnovšie môžu tešiť aj obyvatelia Ostredkov.

Ružinov začal s kompletnou rekonštrukciou detského raja na Raketovej ulici ešte vlani, vplyvom počasia sa práce predĺžili a predpokladané dokončenie bolo počas tohtoročnej jari. Tak sa aj stalo a ihrisko deti už využívajú na plné obrátky. „Rozsiahle ihrisko na Raketovej ulici obnovu už potrebovalo. Kompletne sme tam vymenili hracie prvky. Pribudli tam nové hojdačky, prvky pre menšie aj väčšie deti. Do tvorby ihriska sme zapojili aj Ružinovčania, v hlasovaní facebooku vybrali vzhľad ústrednej hracej zostavy. Mysleli sme tiež na dospelých, ktorí majú po novom k dispozícii tnes stroje na cvičenie,“ priblížil zmeny ihriska k lepšiemu starosta Ružinova Dušan Pekár. Volejbalové ihrisko dostalo nové oplotenie, set na volejbal, basketbalové ihrisko má zas gumený povrch a koše. Ružinov plánuje ešte ošetrenie múrikov, ktoré budú následne čiastočne obložené, tak aby slúžili aj na sedenie. „Musím povedať, že ihrisko je veľmi pekné. Páči sa mi, že jeho povrch je rovný a mäkký, čo je pre nášho malého chodca úplne super,“ pochválila ihrisko mamička Daniela. „S novým ihriskom sme veľmi spokojní. Boli sme tu včera, dnes sme tu a prídeme znova. Nepamätám si úplne ako celé ihrisko predtým vyzeralo, ale už chátralo. Veľká vďaka zato, že  sa zrekonštruovalo,“ povedala Katarína. V rámci rekonštrukcie ihriska sa samospráva zamerala aj na riešenie problému s neodtekajúcou dažďovou vodou, ktorý trápil viacerých obyvateľov. „Pôvodné spevnené plochy ihriska boli nahradené zámkovou dlažbou. Podarilo sa nám úplne odstrániť problém s neodtekajúcou vodou v strede ihriska pred betónovou stenou. Žiaľ, nedávnom daždi nám opäť ostala stáť voda v mieste prechodu medzi objektom cukrárne a volej- balovým ihriskom. Toto ešte doriešime spolu so zhotoviteľom ihriska,“ objasnila vyriešenie neodtekajúcej dažďovej vody Alexandra Szökeová, vedúca Odboru územného plánu, regionálneho rozvoja a dopravy ružinovského miestneho úradu. „Do tejto kompletnej rekonštrukcie detského raju na Raketovej sme investovali približne 195-tisíc eur z rozpočtu mestskej časti,“ uviedol Dušan Pekár.

Na rade je Miletičova

Ružinov plánuje tento rok kompletnej zrekonštruovať aj detské ihrisko v parku medzi ulicami Miletičova a Ružová dolina. Čaká ho výmena všetkých hracích prvkov. Ihrisko bude zamerané na staršie deti, jeho súčasťou bude aj workoutová zostava. Samozrejme, nebudú tam chýbať ani hojdačky, ktoré sú u detí veľmi obľúbené. Z ihriska zmizne stará unimobunka a asfaltové plochy nahradí zámková dlažba zámkovou dlažbou. V zmysle projektovej dokumentácie ráta samospráva pri rekonštrukcii, ktorá by mala byť počas letných mesiacov, tohto ihriska s investíciou približne 120-tisíc eur. Novú tvár by malo získať aj detské ihrisko na Albrechovej ulici. Rekonštrukciu zatiaľ brzdí pozemok, ktorý sa mestská časť snaží získať do svojej správy.

mš, foto: kk, rh

Vydanie: Jún 2018