Začínate s podnikaním? TAKTO môžete ušetriť stovky eur!

Ilustračná fotografia. (Pixabay.com)

Máte dobrý nápad a chcete ho premeniť na reálny biznis, alebo už podnikáte a nejde vám to podľa predstáv? Inšpiratívnym a bezplatným riešením je profesionálna pomoc Národného podnikateľského centra. Jeho služby môžu využívať všetci Ružinovčania.

Nepotrebujete ani cent, aby ste mohli využívať služby Národného podnikateľského centra (NPC) mohli čerpať a využívať služby, zúčastniť seminárov, prednášok, diskusných fór, networkingových stretnutí alebo workshopov.

Prvý kontakt, prvý krok k vášmu biznisu

Úvodné informácie o službách získate v bratislavskom klientskom centre Front Office, ktoré sídli v NPC v priestoroch Twin City A na Karadžičovej 2. Tam by mali viesť prvé vaše kroky. Potom je to už len na vás, o čo konkrétne budete mať záujem.

Veľkou výhodou je, že NPC spolupracuje s tými najlepšími odborníkmi, s úspešnými ľuďmi z praxe, dokonca s tými, ktorí kedysi začínali svoju kariéru s pomocou Národného podnikateľského centra. Služby môže čerpať jednotlivec, skupiny, existuje možnosť výberu vlastného lektora, služby ušité na mieru podľa požiadaviek klienta.

Chcete začať podnikať?

O nepodnikateľov sa postará Akceleračný program, ktorý ponúka odborné skupinové i individuálne poradenstvo, alebo letnú školu, na ktorej sa počas jedného týždňa dá stretnúť s viacerými lektormi. V Bratislavskom kraji je veľmi lákavá služba coworking, v rámci ktorej môžu záujemcovia získať non-stop prístup do coworkingového centra a pracovať na svojich podnikateľských nápadoch. „Budúci podnikatelia získajú až 4-mesačné členstvo v priestoroch NPC v Bratislave,“ hovorí Martina Pirošková, vedúca manažérka Akceleračného programu, zameraného výlučne na nepodnikateľov. K dispozícii majú vlastný pracovný stôl, uzamykateľnú skrinku, prístup k multifunkčnému zariadeniu, pripojenie na wifi.

Podnikáte a potrebujete pomôcť?

Medzi najpopulárnejšie služby Rastového programu pre podnikateľov patria odborné semináre, workshopy, prednášky, networkingové stretnutia pod vedením skúsených lektorov. V rámci krátkodobého, alebo dlhodobého poradenstva môžete využiť služby odborníka. Ten pomôže s akýmkoľvek vašim problémom v biznise, stačí si len zvoliť tému.

V Stážovom programe majú podnikatelia do 3 rokov od založenia firmy zasa možnosť navštíviť konferenciu či workshop v rámci Európskej únie. „Záujemcovia si často vyberajú veľké konferencie so zvučným menom, ale aj privátnejšie vzdelávacie kurzy v známych, či menej známych európskych destináciách,“ hovorí Katarína Zeleníková, vedúca manažérka Stážového programu. Inkubačný program zasa podporuje na začiatku podnikania životaschopné podnikateľské projekty.

Zoznámte sa s novými technológiami

Firmy a fyzické osoby - nepodnikatelia môžu využiť aj potenciál bratislavskej tvorivej dielne Creative Point. „Tvorivá dielňa poskytujúca nové technológie - obrábacie stroje, 3D tlačiarne, laser, elektronické, diagnostické prístroje a zariadenia slúžiace na rozvoj zručností a tvorivých nápadov. Takže ak vám nie je cudzie digitálne modelovanie či prototypovanie, radi programujete pomocou Arduina, Raspberry PI, alebo ste nadšenec, ktorý rád kombinuje technológie 3D tlače, lasera, CNC frézy, ste u nás na správnej adrese,“ vysvetľuje Natália Vajdová, programová manažérka pre Creative Point.

Všetky služby ponúka NPC prostredníctvom viacerých programov. Pre podrobnejšie informácie stačí kliknúť na stránku www.npc.sk a vybrať si. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach:  FCB -@SlovakBusinessAgency Twitter - @SBAgentura Instagram@slovak_business_agency LinkedIn - Slovak Business Agency (SBA)

 

 

Vydanie: Máj 2019