Život na školách: Šiestaci zmenili mesto na zelenú oázu

Technológie nám v posledných desaťročiach výrazne zjednodušili život a aj vďaka tomu si uvedomujeme, čo všetko by sa ešte dalo spraviť, aby sa nám žilo lepšie. Už čoskoro vám možno pomôžu žiaci zo ZŠ Nevädzová. Na Codeweek 2022 ukázali, že na programovanie majú talent.

Šiestaci zo 6.A a 6.C z „Nevädzky“ si programovanie vyskúšali v rámci Európskeho týždňa programovania (codeweek. eu). Aj takto môžu postupne predstaviť a ukázať svoje myšlienky, ako by podľa nich mala vyzerať budúcnosť.

Pomocou jazyka Scratch vytvárali príbehy na tému „Zelené mesto“. A čo je to vlastne ten scratch? Je to populárny vizuálny programovací jazyk. Deti sa môžu naučiť programovať svoje vlastné interaktívne príbehy, animácie, hry, hudbu.... atď.

V ich príbehoch tak ožívali autá budúcnosti a hlavné mesto Bratislava sa vďaka ich návrhom menilo na zelenú oázu. Možno práve tieto návrhy využijú odborníci, keď budú pripravovať revitalizáciu ďalších oblastí v našej metropole.

Ružinovskí šiestaci tak zaujali už teraz. Z akcie si odnášajú certifikát za absolvovanie zaujímavého podujatia a tiež to najdôležitejšie - nové skúsenosti. Zhodli sa, že spoločné učenie bolo veľmi inšpirujúce. Dôkazom je aj samotný výsledok a časom nás všetkých ešte môžu prekvapiť.

 

Vydanie: Február 2023