Zničené koše nahradili nové a pribudnú aj lavičky

Viac ako 70 nových smetných košov. Toľko ich pribudlo počas letných mesiacov v Ružinove. Samospráva vymenila nielen tie zdevastované a poškodené za úplne nové, ale zároveň pribudli aj v nových lokalitách.

Mestská časť Bratislava-Ružinov pravidelne opravuje zničené koše a osádza aj nové. Smetné koše ako zo škatuľky pribudli pri viacerých detských ihriskách, v parkoch, pri školách ale aj na niektorých uliciach. Celkovo mestská časť vymenila počas letných mesiacov viac ako 50 zdevastovaných košov za nové. Najviac ich bolo v Ružovej doline a na Pošni, ale aj v ostatných častiach Ružinova došlo k výmene. Okrem nahrádzania poškodených kusov osádzala samospráv aj nové koše, pribudlo ich 20. Na Družicovej ulici dokonca jeden kôš daroval obyvateľ, pretože ho mal navyše a mestská časť ho zahrnula do harmonogramu vysypávania. Na základe požiadaviek Ružinovčanov je na pláne osádzanie aj ďalších nových smetných košov.

Nové lavičky Ružinov tento rok zatiaľ ešte neosádzal, ale už sú vytipované ich lokality na základe požiadaviek obyvateľov. Počas jesene by tak mala nová lavička na ulici Staré Záhrady, na Azalkovej a na Budovateľskej ulici . V Parku Andreja Hlinku Ružinov opravil 3 lavičky.

Marianna Šebová

Vydanie: Október 2016