Zo života v Ružinove: Škody po víchrici aj potešenie pre školákov

Koniec prvého mesiaca v roku 2022 sprevádzal silný vietor. Úradoval aj v Ružinove, kde napáchal škody najmä na zeleni, ale aj elektrickom vedení. Na ich odstránení pracujú naši kolegovia s nasadením všetkých síl. Naopak, pozitívnou správou je, že hasičská zbrojnica je už takmer zrekonštruovaná a trochu netradičné vyučovanie mali zase žiaci na ZŠ Vrútocká. Aké?

 

Vietor napáchal škody

Vyvrátené stromy, odfúknuté kontajnery a škody na majetku – tak to vyzerá aj v našej mestskej časti po silnom vetre, ktorý sa prehnal Ružinovom počas víkendu a následky odstraňujeme ešte aj celé dni po ňom.

Kolegovia tak majú skutočne plné ruky práce, je toho tak veľa, že naozaj nemôžu byť hneď a všade. Robia však, čo j v ich silách. Ak ešte zbadáte nejaké nebezpečenstvo, dajte vedieť hasičom alebo nášmu Ružinovskému podniku.


 

Vynovená hasičská zbrojnica

„Požiarna zbrojnica je už takmer zrekonštruovaná, ešte pár úprav a počkáme na kolaudačné rozhodnutie, aby sme mohli budovu naplno využívať. Naozaj som veľmi šťastný, ako keď ma otec ako dieťa prvý raz zobral na zbrojnicu,“ napísal Nikolaj Gečevský, ktorý je veliteľom ružinovských dobrovoľných hasičov. Ich sen sa po rokoch predstáv podarilo pretaviť do reality práve v tomto období.

Už čoskoro vám prinesieme viac podrobností, keď sa pôjdeme pozrieť do vynovenej hasičskej zbrojnice.

 

Nový spolužiak na Vrútockej 

Deti na Základnej škole Vrútocká na Trnávke mali pestrý deň, keď ich prišli navštíviť ministri vnútra aj školstva – Roman Mikulec aj Branislav Gröhling, starosta Ružinova Martin Chren, ale aj herec Juraj Bača a úžasný pes Robin.

 

Deťom predstavili nový zábavno-náučný seriál Robin, ktorý odštartuje 6. februára. Seriál je určený pre deti a psík v ňom pomáha riešiť rôzne kritické situácie, s ktorými sa deti môžu v reálnom živote stretnúť. Spoločne si pozreli jeden diel, venovaný šikane, a aj v následnej diskusii sa deti naučili, ako sa správať, ak sa s ňou stretnú, či už ako obete alebo svedkovia.
 

 

ZŠ Vrútocká je zároveň jednou z viacerých školských zariadení, kde momentálne prebieha rekonštrukcia - oprava strechy, dažďových zvodov, pribudnú aj ekologické vodozádržné opatrenia a opraví sa hlavné schodisko, aby bolo bezpečnejšie. A na budúci rok by mala byť spustená aj prístavba školy.

Hľadáme kolegov

Práce je to náročná, ale krásna... zhodujú sa tí, ktorí pracujú so seniormi. Ak ju chcete vykonávať aj vy, môžete sa prihlásiť na ponuky Ružinovského domova seniorov, kde hľadajú praktickú sestru, zdravotnú sestru, opatrovateľa (-ku), kuchára (-ku) či pomocného kuchára.

 

Vydanie: Február 2022