Milí Ružinovčania

október bol mesiacom úcty k starším. Ale ako knihy treba čítať celý rok, a nielen v marci, aj úctu a rešpekt k seniorom treba prejavovať stále, a nielen na jeseň. Preto ma veľmi teší, že Ružinov získal, ako jedna z len troch samospráv na Slovensku, ocenenie Senior Friendly za mimoriadne aktivity v prospech našich seniorov. Toto ocenenie, pod záštitou pani prezidentky, je zadosťučinením pre mojich kolegov z úradu, i tých z našich domovov seniorov.

Na mestskom zastupiteľstve sme schválili zmeny územného plánu, ktoré napríklad znamenajú výrazný posun v boji proti reklamnému smogu. Nové bilbordy a väčšie reklamné plochy by už vôbec nemali v Bratislave vznikať a väčšina tých existujúcich by mala do pár rokov zmiznúť z našich ulíc.

Odštartovali sme obnovu už dvoch veľkých ihrísk na Štrkovci a na Pošni a čoskoro začneme pracovať aj na Sedmokráskovej na Trávnikoch. Nivy získavajú nové námestie pred Pradiarňou, v Starom Ružinove dokončujeme rezidentskú parkovaciu zónu. V celom Ružinove vo veľkom prebiehajú opravy ciest a chodníkov. Získali sme späť veľké parkovisko na Trnávke, kde začíname pripravovať projekt nového športoviska. Bezplatne sme získali veľký kus rozbitej cesty Domové role v Prievoze a na budúci rok ju čaká konečne oprava. A splnili sme sľub Ostredkom a získali do vlastníctva mestskej časti takmer tretinu pozemkov na tomto sídlisku, čo ochráni zeleň pred ďalšou výstavbou.

Kúsok po kúsku sa snažíme robiť Ružinov lepším. Využite jeseň na peknú prechádzku. A ak nájdete niečo, čo ešte treba zlepšiť, napíšte alebo zavolajte. Urobíme, čo bude v našich silách, aby sa nám v Ružinove žilo stále lepšie.

Váš starosta

 

Vydanie: November 2021