Novinky pre Ružinovčanov: Radosť a rozptýlenie pre ľudí aj domácich miláčikov

V Ružinove nám záleží na tom, aby sa tu dobre žilo všetkým - nielen dospelým, ale aj deťom a ostatným živým tvorom. Preto upravujeme športoviská, budujeme prvky v psích výbehoch a pomáhame aj prírode. Čo to znamená?

Každý rok sa v našej mestskej časti narodia stovky nových obyvateľov, ďalší sem zase prídu bývať spolu so svojimi rodičmi. Ihriská tak skutočne potrebujeme. Lenže čo keď mnohé z nich majú aj viac ako 60 rokov?

Obnova ihrísk, prvky pre psov

Najnovšie sme v uplynulých dňoch odštartovali práce na revitalizácii ihriska na Bachovej na Pošni. Rozdelené budú do viacerých etáp. Po dokončení vzniknú dve nové multifunkčné ihriská a jedno aj na streetball. Novú podobu však dostane aj detské ihrisko. Usilovne sa pracuje aj na Štrkovci na Medzilaboreckej a čoskoro sa začne aj s komplexnou obnovou ihriska na Sedmokráskovej, kde sa už čaká len na podpis zmluvy.

Pamätáme však aj na tých, pre ktorých je štvornohý miláčik členom rodiny. Majitelia psov si iste všimli, že v posledných dňoch pribudli prvky pre hru s ich zvieracími kamarátmi v psom výbehu na Syslej ulici, na Štrkovci aj na Sabinovskej ulici. Mobiliáre tak dostali jednotný vzhľad, pribudli aj nové lavičky. Aby sme však zistili, či vám a vašim miláčikom nové prvky vyhovujú, budeme už v najbližších dňoch organizovať prieskum spokojnosti. Veríme, že tí, ktorí ich využívate, si nájdete čas a na otázky nám zodpoviete. Dotazníky budú k dispozícii priamo na mieste.

Pomoc pre prírodu

Biodiverzite má zase napomôcť hmyzí domček, ktorý má byť náhradným prostredím pre drobné zvieratá. Jeden taký pribudol aj v parčíku na Rozmarínovej ulici, o ktorý sa postarala spoločnosť Kaufland. Aj keď na prvý pohľad vyzerá tak, že je postavený bez kúska logiky, opak je pravdou.

Kým niektoré druhy obľubujú slnečné a zároveň aj bylinné prostredie, iné sa ukrývajú v tieni pod kôrou či konárikmi, kde dokážu prežiť aj celú zimu. A aký osoh má z takého hmyzieho domčeku človek? Učite veľký! Veď časom sa v takýchto hoteloch ubytujú aj opeľovače rastlín a keby ich nebolo, existovali by sme na tomto svete iba veľmi ťažko. 

 

Vydanie: November 2021