Otvorená križovatka Prievoz: Vodiči ušetria čas

Vodiči, ktorí sa pohybujú po našej mestskej časti, už určite zaregistrovali, že po takmer troch rokoch otvorili križovatku Prievoz/Nivy. Pri prejazde týmto úsekom však zvýšte opatrnosť. Cesta je totiž v úplne novej polohe. 

Trvalo to takmer tri roky, ale posledná vetva mimoúrovňovej križovatky Prievoz/Nivy, takzvaný rondel – od R7 a Slovnaftskej na Prístavnú ulicu je už sprejazdnená. Prestavba dôležitého dopravného uzla sa realizovala od februára 2019. Ak ste vodiči a chystáte sa jazdiť po tejto trase, zvýšte opatrnosť. Cesta je totiž v úplne novej polohe a zákruty sú tam o čosi ostrejšie ako boli v minulosti. Pribrzdiť sa teda niekedy naozaj oplatí.

Dobrou správou je, že nová križovatka prinesie odľahčenie dopravy aj plynulejší prejazd. Plusom má byť aj vyššia bezpečnosť, keďže v minulosti boli práve na tomto mieste časté dopravné nehody. Z tejto situácie by mali profitovať aj vodiči na križovatke Bajkalská-Prievozská a to najmä v rannej dopravnej špičke.

Postupne by sa mali tešiť aj tí, ktorí prechádzajú po Gagarinovej ulici. Tá bola v uplynulých mesiacoch mimoriadne zaťažená tým, že bola využívaná ako obchádzková trasa pri budovaní križovatky Prievoz. Už tento rok by sa však malo začať s jej rekonštrukciou.

Spustenie nového úseku R7 a prestavaných vetiev, ktoré sa uvádzali do prevádzky za posledný rok, iste potešilo tých, ktorí autami cestujú od Dunajskej Stredy cez Podunajské Biskupice, Vrakuňu, Ružinov a napokon aj ďalšie mestské časti, na ktoré mala vplyv spomínaná doprava.

 

Vydanie: Marec 2022