Rekonštrukcie v Ružinove: Nová škôlka a vynovená knižnica

Knihy sú bohatstvo, ktoré nám zanechali naši predkovia. Preto aj knižnice, kde sú uložené, si zaslúžia adekvátne priestory. Taký postupne rekonštrukciou vzniká na Miletičovej ulici. Zmena sa však dotkne aj pobočky na Tomášikovej ulici. 

Ružinov je medzi Bratislavčanmi jednou z najobľúbenejších mestských častí. A s tým súvisí aj pribúdajúci počet obyvateľov.

Priestory na vzdelávanie

Mladí ľudia sa sem radi sťahujú za infraštruktúrou, rodiny zase za zeleňou a príjemným prostredím. S tým však súvisí aj nutnosť hľadať nové priestory pre predškolské a školské zariadenia.

Jedno také vznikne na Tomášikovej 25 v budove, kde doposiaľ sídlila knižnica. Vypožičané knihy môžete do konca októbra vrátiť na danej adrese, do biblioboxu pred budovou, alebo na pobočkách Bachova 7, Zimná 1 alebo Na úvrati 52, kam môžete s čitateľským preukazom chodiť aj naďalej.

Už sa rekonštruuje

Ak ste radi chodili na pobočku na Miletičovej 47, nemusíte zúfať. Zatvorená je len dočasne. Pracujeme totiž na tom, aby ste po rekonštrukcii v týchto priestoroch cítili ešte príjemnejšie. Ak máte zapožičané knihy z tejto pobočky, vrátiť ich môžete do konca októbra do biblioboxu pred budovou, na pobočkách Bachova 7, Zimná 1 alebo Na úvrati 52.

Vypožičanie si však môžete aj predĺžiť – sami cez konto v online katalógu, e-mailom na kr-mileticova@kniznica-ruzinov.sk alebo telefonicky na čísle 02/43 33 74 41, 0911 011 985. Veríme, že sa čoskoro stretneme aj pri dobrej knihe!

 

Vydanie: November 2021