Ružinov obdaruje svoje obyvateľky divadelnými predstaveniami

Martin Chren, starosta mestskej časti Bratislava-Ružinov, srdečne pozýva všetky Ružinovčanky pri príležitosti Medzinárodného dňa žien na komediálne divadelné predstavenia Milenec a Horúca sprcha.

„Som veľmi rád, že po náročnom pandemickom období, kedy možnosti stretávať sa boli značne obmedzené, môžeme opäť organizovať takéto krásne podujatie. Práve všetko, čo sme zažívali a čo svet zažíva dnes, ukazuje, aké nesmierne silné sú ženy. Toto predstavenie by malo byť našim poďakovaním za všetko, čo pre nás znamenajú a verím, že s rovnakou úctou sa k ženám a dievčatám my všetci, a najmä muži, budeme správať každý jeden deň, nielen na MDŽ.“ hovorí starosta MČ Bratislava-Ružinov Martin Chren

 

Divadelné predstavenia sa odohrajú:

Milenec, 8. marec 2022 o 17:00 v DK Ružinov, Ružinovská 28,

Horúca sprcha, 9. marec 2022 o 19:00 v DK Ružinov, Ružinovská 28.

Obe predstavenia sú pre Ružinovčanky zadarmo.

 

Neil Simon: Milenec

Teatro Wüstenrot

Brilantná komédia svetoznámeho amerického autora Neila Simona, Last of Red Hot Lovers, vtipným spôsobom prevedie diváka svetom plným nástrah, ktoré čakajú na muža po 22-ročnom manželstve. Hlavný hrdina, usadený majiteľ reštaurácie (Martin Mňahončák), už nedokáže odolávať pokušeniu a vyberie sa na cestu do sveta ľúbostných románov. Rozhodne sa čeliť nástrahám zakázanej nemanželskej lásky. Objektom jeho túžob sa postupne stávajú tri atraktívne ženy (Karin Haydu, Mirka Partlová, Dominika Žiaranová), s ktorými sa dostáva do víru komických aj pikantných situácií.

Účinkujú: Karin Haydu, Mirka Gális Partlová/Natália Puklušová, Dominika Žiaranová, Martin Mňahončák

Réžia: Soňa Ferencová

 

Fred Apke: Horúca sprcha

Divadlo Komédie

„Šťastie je možné dosiahnuť medzi psom a mačkou, ale nie medzi mužom a ženou!“

On je architekt. Ona je terapeutka. Alebo skôr televízna hviezda TV-šou, ktorej vzácne psychologické rady zachránili už nejedno manželstvo. Ale ich vlastné manželstvo je práve v troskách. Aký paradox! Čo teda najviac chýba ku šťastiu špecialistke na riešenie manželských problémov? Tolerancia a porozumenie. Vydarený vzťah! Ako manželia žijú už niekoľko mesiacov odlúčene a práve vyrazili na svoju poslednú spoločnú cestu.

Na diváka čaká množstvo zábavných situácií, prekvapivých gagov, konverzačná ľahkosť aj situačná premenlivosť.

Účinkujú: Zuzana Tlučková, Peter Kočiš, Katarína Ivanková, Přemysl Boublík, Marcel Ochránek, Jakub Lorencovič, Thomas Puskailer

Úprava a réžia: Svetozár Sprušanský

 

Vstupenku na predstavenia Milenec alebo Horúca sprcha si môže zadarmo vyzdvihnúť každá obyvateľka s trvalým bydliskom v Ružinove, na recepcii DK Ružinov v pracovný deň od 8:00 do 20:00 hod., a to od 2. 3. 2022. Kapacita obmedzená.

 

Viac informácií nájdete na webe cultusruzinov.sk a na facebooku Cultus Ružinov.

 

Podujatie pripravili:

MČ Bratislava-Ružinov, CULTUS Ružinov, Divadlo Komédie, Teatro Wüstenrot

Milenec
FB: https://fb.me/e/7Btps3Qvc
web: https://cultusruzinov.sk/podujatie/mdz-milenec/

Horúca sprcha
FB: https://fb.me/e/6oSECtKnT
web: https://cultusruzinov.sk/podujatie/mdz-horuca-sprcha/

 

Vydanie: Marec 2022