Týždeň v Ružinove: Čo treba splniť pri ubytovaní Ukrajincov?

Vojna u nášho východného suseda vyhnala z krajiny už milióny ľudí. Solidaritu preukázali aj Slováci, ktorí ich prichýlili tisíce. Ako však postupovať, aby si mohli uplatniť náhradu nákladov, či prihlásiť odídencov na pobyt, je nateraz v štádiu riešenia.

 

Pýtate sa... čo s odídencami z Ukrajiny?

Vojnový konflikt na Ukrajine vyhnal z domovov už milióny ľudí. Desaťtisíce z nich sú na Slovensku. Aj mestská časť Bratislava – Ružinov už pomohla nájsť ubytovanie pre desiatky z nich, každý deň kolegovia riešia umiestnenie detí v škôlkach... momentálne však vyvstávajú aj ďalšie otázky: aké povinnosti treba splniť, ako môžem získať dotáciu na ubytovanie, treba Ukrajincov-odídencov prihlásiť na pobyt...?

Všetky informácie, ktoré máme nateraz k dispozícii, nájdete na www.ruzinov.sk (Pomoc pre ľudí z Ukrajiny | Ružinov (ruzinov.sk)), všetky ďalšie, ktoré budeme mať, rovnako zverejníme na našej oficiálnej stránke a sociálnej sieti.

 

Nové ihrisko v Ružovej doline

Vynovené multifunkčné športové ihrisko na Martinčekovej majú obyvatelia k dispozícii už vyše roka. Kedy sa však bude rekonštruovať detské ihrisko? Máme dobrú správu: teraz! Po komplikáciách s verejným obstarávaním sa začali práce a staré ihrisko, ktoré už nespĺňalo bezpečnostné normy, bude postupne nahradené novým moderným a bezpečným.

Nebude pritom chýbať najobľúbenejšia časť ihriska - veľká loď v novom prevedení. Rovnako pribudnú inkluzívne prvky pre všetky deti.

 

Jar už prišla

Aj keď je vonku suché počasie, v teréne sú aj naše mechanizmy. Dostávame však aj otázku – na čo je to dobré, keď kosačky len víria prach? V posledných rokoch sme však inovovali vozový park a kosačky slúžia aj ako hrabačky – na zber zvyškov lístia, popadaných konárikov a pod.  Okrem toho slúžia aj na zber všetkých nepotrebných vecí z trávnikov, aby sa na jar dobre kosilo.
 

Nezaháľame ani pri oreze stromov. Budeme sa venovať aj školským areálom, ktoré musia byť pre naše deti bezpečné.

 

Dulovo námestie

Z Dulovho námestia sa stal už kultový priestor. Smutné však je, že nie všetci si ho vážia. Svedčí o tom množstvo odpadkov a neporiadok, ktorý treba odpratať každý týždeň. Uplynulých sedem dní nebolo iných.

 

Vydanie: Marec 2022