UŽ 6. ROČNÍK ECO VILLAGE SA USKUTOČNÍ 16. MÁJA 2019 V BIZNIS ZÓNE BRATISLAVY

Podujatie láka na zaujímavý program a ekologické výrobky

Populárne zelené trhovisko Eco Village sa vo štvrtok 16. mája 2019 uskutoční už po šiesty raz. Srdce biznis zóny na Plynárenskej ulici v Bratislave sa vďaka prvej zelenej kancelárskej budove BBC 1 Plus opäť premení na miesto so stánkami a atraktívnym programom v duchu ekológie a zdravého životného štýlu. Na čo sa môžete tento rok tešiť?

„Vážime si". To je motto pripravovaného 6. ročníka Eco Village, počas ktorého vzdáme poctu prírode, kvalitným surovinám či hodnote, akou je zdravie. Motto „Vážime si“ rozhodne nezostane len v prenesenom význame, ale priamo na trhu sa predstaví čapovaná drogéria či bezobalový obchod. Tieto stánky návštevníkov upozornia na zbytočné plastové balenia, na plytvanie s potravinami a kozmetickými výrobkami a naučia ich, ako si odvážiť len toľko potravín či drogérie, koľko spotrebujú. „Pre nás je dôležité ísť príkladom v udržateľnosti, ekologickosti a zelenom myslení tak vo vnútri našej budovy, ako aj prostredníctvom nášho podujatia. Atraktívni predajcovia a zaujímavý a náučný program, to sú piliere Eco Village, na ktorých si dávame vždy záležať," vysvetľuje Radovan Mihálek, z BBC 1 Plus, organizátor podujatia, ktorý počas Eco Village vždy rád nakukne do stánkov a spoznáva nové ekologické produkty.

Tradícia zeleného trhoviska z roka na rok silnie. Návštevníci Eco Village sa môžu tešiť na tridsiatku stánkov, rozličné workshopy s predajcami, zaujímavé informácie, ktoré môžu priamo v stánkoch načerpať, zajesť si zdravé dobroty a započúvať sa do príjemnej hudby, o ktorú sa postará Oto Váhovský. Moderátorkou podujatia bude Diana Hágerová. Na tohtoročnom zelenom trhovisku sa predstavia značky ako Petbelle, Medáreň, Urban Coffee, NYC Corner, Buchtáreň, EatGreen, Flexity, Byliny spod Tatier, Petit Lulu so značkou Woollies či Nika šije. „Atmosféru trhu bude už tradične dotvárať mím Michal, ktorý nás rozveseľuje už niekoľko rokov, zaujímavé recepty predstaví a priamo na pódiu uvarí Zuzka Frešo, Ekocharita pristaví kontajner na oblečenie, spoločnosť Curaprox privezie odpadkové koše, ktoré boli vyrobené zo zubných kefiek," hovorí o atrakciách programu R. Mihálek.

Eco Village sa teší aj na najmenších, pre ktorých budú pripravené drobné aktivity.  

Záštitu nad podujatím aj tento rok prevzal primátor Bratislavy a starosta mestskej časti Bratislava-Ružinov. Viac o aktualitách Eco Village nájdete na www.ecovillage.sk alebo na Facebooku Eco Village.

Predajcovia Eco Village 2019:

Petbelle

Medáreň

Pure Nuts

Urban Coffee

Lapaj

Valovič

NYC Corner

Buchtáreň

Tekvička

Kompostujme

Raw snack

FantastiCo

Herbert

LYRA

Nuttery

Denimize

Wilfred

Majiloka - R

Glutenfreeaks

Bylinky spod Tatier

EatGreen

Flexity

Saipo

Debničkári

Vani

Humanity House

Petit Lulu

U dobrožrúta

Nika šije

Víno Máťuš

 

-e-

 

Fotogaléria: 
Vydanie: Apríl 2019