Apríl 2019

Koma v Bratislave

Koma v Bratislave

Rubrika: Podujatia
V rámci podujatia Bratislavské mestské dni, ktoré sa uskutočnia už tento víkend (27.4.-28.4.) v uliciach Starého mesta si pre vás Bratislavské kultúrne a informačné stredisko pripravilo aj špeciálny event, ktorý sprístupní opäť raz všetkým návštevníkom aj tajomný CO kryt pod Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava.  
BKIS na Bratislavských mestských dňoch 2019

BKIS na Bratislavských mestských dňoch 2019

Rubrika: Podujatia
Bratislavské kultúrne a informačné stredisko pripravilo v spolupráci hlavným mestom Bratislava v rámci podujatia Bratislavské mestské dni bohatý a žánrovo pestrý program, ktorý do metropolitných ulíc pritiahne všetky vekové kategórie.
UŽ 6. ROČNÍK ECO VILLAGE SA USKUTOČNÍ 16. MÁJA 2019 V BIZNIS ZÓNE BRATISLAVY

UŽ 6. ROČNÍK ECO VILLAGE SA USKUTOČNÍ 16. MÁJA 2019 V BIZNIS ZÓNE BRATISLAVY

Rubrika: Podujatia
Podujatie láka na zaujímavý program a ekologické výrobky. Populárne zelené trhovisko Eco Village sa vo štvrtok 16. mája 2019 uskutoční už po šiesty raz. Srdce biznis zóny na Plynárenskej ulici v Bratislave sa vďaka prvej zelenej kancelárskej budove BBC 1 Plus opäť premení na miesto so stánkami a atraktívnym programom v duchu ekológie a zdravého životného štýlu. Na čo sa môžete tento rok tešiť?  
Nesmrteľná tragikomédia - Ujo Váňa

Nesmrteľná tragikomédia - Ujo Váňa

Rubrika: Podujatia
Do Mestského divadla P. O. Hviezdoslava mieri nesmrteľná tragikomédia o veľkých túžbach a nenaplnených snoch – Ujo Váňa. 10. divadelná sezóna v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava vyvrcholí 17. apríla 2019 ďalšou premiérou, ktorou je nadčasový titul ruského klasika Antona Pavloviča Čechova – Ujo Váňa.  
Aprílový program ružinovských kultúrno-spoločenských zariadení

Aprílový program ružinovských kultúrno-spoločenských zariadení

Rubrika: Podujatia
Predstavujeme vám výber z toho najlepšieho, čo môžete v rámci kultúrnych a spoločenských podujatí v mestskej časti Ružinov v mesiaci Apríl zažiť.  
Kam na futbal

Kam na futbal

Rubrika: Šport
Ilustračná fotografia. (Pixabay.com) Muži IV. liga Bratislava 30.3. – 15:00, SDM Domino – TJ Slovan Viničné 13.4. – 16:30, SDM Domino – ŠK Svätý Jur 27.4. – 17:00, SDM Domino – SFC Kalinkovo štadión Trnávka, Nerudova ul. Adresa: Nerudova 3915/10, 821 04 Bratislava www.sdmdomino.sk  
Futbalové výsledky klubov z Ružinova

Futbalové výsledky klubov z Ružinova

Rubrika: Šport
Ilustračná fotografia. (Pixabay.com) 2. liga: L. Mikuláš - Inter 2:1, gól Interu: Marie Inter - Bardejov 2:3 (štadión Stupava), góly Interu: Issa 2 4. liga: BFZ Jakubov - Domino 0:2, góly:Kasza (11 m), Konderla 2. liga SD U 19: Piešťany - Inter 2:2, góly Interu: Zeleník, Černák, Domino - Zlaté Moravce 1:2, gól Domino: Cesnak 2. liga MD U 17: Piešťany - Inter 0:3, góly: Majtán, Zbudi- la (11m), Vašš 1. liga SŽ U 15: Inter - Dubnica 0:0, Domino - Trnava 0:6 1. liga MŽ U 13: Dubnica - Inter 1:2, góly Interu: Ondruš, Jenčo Trnava - Domino 3:2, góly Domina: Murgaš, Holík 1. liga MŽ U 12: Dubnica - Inter 4 : 29, góly Interu. Korol 8, Monaghan 5, Marek Hužovič po 3, Karul, Hupka, Majer- ský po 2,Salaj, Škriniar, Lukáček, Čerňak, Trnava - Domino 12:0    
V Ružinove krstili knihu o 90 rokoch slovenského hokeja

V Ružinove krstili knihu o 90 rokoch slovenského hokeja

Rubrika: Šport
Vždy keď sa šatňou a chodbami štadióna ozývalo „ciki- caki ciki-cak“, bolo jasné, že naši hokejisti majú za sebou vydarené hokejové minúty. Hokej na Slovensku oslavuje tento rok už 90 rokov. Podľa pokriku, ktorý naši hokejisti skandovali po vyhratom zápase sa zrodila kniha o 90 rokoch slovenského hokeja Cikicaki Cikicak. Autormi sú Peter Rajčák a František Morvay. Autori s pokorou priznávajú, že jeden zápas vopred prehrali – spomenúť v knižke všetkých, ktorí si to zaslúžia. Tak v nej aspoň cikcakovito povyberali to najpodstatnejšie zo života hokejových legiend, pamätné zápasy, ako aj zaujímavosti, o ktorých ste možno ani netušili.
Koncert pre seniorov: KUŠTÁROVCI

Koncert pre seniorov: KUŠTÁROVCI

Rubrika: Podujatia
Mestská časť Bratislava-Ružinov organizuje Koncert pre seniorov: KUŠTÁROVCI Slovenské evergreeny 18. apríla 2019 (štvrtok) 14:30 – 15:30 Dom kultúry Ružinov  
Výlet do Banskej Štiavnice

Výlet do Banskej Štiavnice

Rubrika: Oznamy
Mestská časť Bratislava-Ružinov organizuje: Výlet do Banskej Štiavnice dňa 29. apríla 2019 Odchod: 6:30 z parkoviska pred miestnym úradom Program: komentovaná prehliadka historického centra prehliadka kaštieľa vo Svätom Antone Návrat: v podvečerných hodinách Výška účastníckeho poplatku: Príjem do 321,60 eur – 1 euro Príjem od 321,61 do 543,70 eur – 5 eur Príjem nad 543,71 eur – 10 eur Dôležité: zájazd je náročný na chôdzu Termín prihlasovania do 15. apríla 2019 osobne na Miestnom úrade Ružinov, Mierová 21. Viac informácií na tel. čísle 02/ 48 28 42 85 alebo na www.ruzinov.sk.  
Seniori relaxovali v termálnej vode

Seniori relaxovali v termálnej vode

Rubrika: Spravodajstvo
Február patrí už tradične v kalendári zájazdov pre seniorov termálnemu kúpalisku vo Veľkom Mederi. O tento zájazd je vždy veľký záujem a seniori si pochvaľujú možnosť zohriať sa a zrelaxovať po únavnej zime v teplej vodičke. Termálna voda z dvoch miestnych prameňov má totiž blahodarné účinky na choroby pohybového ústrojenstva.
Pôstne plátno v kostole na Trnávke

Pôstne plátno v kostole na Trnávke

Rubrika: Spravodajstvo
Až do Bielej soboty 20. apríla bude v priestore nad oltárom farského kostola sv. Jána Bosca na Trnávke, ktorý tento rok oslavuje 80. rokov od vysvätenia, nainštalované pôstne plátno. Zmyslom je pomôcť objaviť silu, krásu a charakter priestoru kostola.  
Zora Czoborová: Ráno trénujem labute

Zora Czoborová: Ráno trénujem labute

Rubrika: Rozhovory
V Ružinove sa narodila, práve tu od roku 1963 žijú jej rodičia. Otec, bývalý posudkár - lekár Herman Czobor– kedysi známy všeobecný a športový lekár a mamička Valéria bola zdravotná sestra. Najpopulárnejšia slovenská fitnes trénerka, ktorá je stále krásna a vo forme, sa o nich vzorne stará. Zora Czoborová je totiž okrem iného aj dobrá dcéra.  
Komisia na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov

Komisia na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov

Rubrika: Spravodajstvo
Ilustračná fotografia. (Pixabay.com) Komisia je zriadená podľa Ústavného zákona č. 357/2004 Z.z. o ochrane verejného záujmu pri výkone verejných funkcionárov v znení neskorších predpisov. Členom komisie môže byť iba poslanec obecného zastupiteľstva. Ak sú v obecnom zastupiteľstve zástupcovia politických strán a politických hnutí alebo nezávislí poslanci, komisia je zložená z jedného zástupcu každej politickej strany alebo politického hnutia a jedného zástupcu nezávislých poslancov. Náplňou Komisie na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov je najmä: - sledovať dodržiavanie ustanovení Ústavného zákona č. 357/2004 Z.z. o ochrane verejného záujmu pri výkone verejných funkcionárov v znení neskorších predpisov, - informovať miestne zastupiteľstvo o dodržiavaní zákona, - v prípade potreby predkladať miestnemu zastupiteľstvu návrh na prijatie príslušných opatrení, - zaujímať stanovisko k návrhom VZN mestskej časti, prípadne k dodatkom VZN, - vypracovávať stanoviská k rozpočtu mestskej časti, k jeho zmenám a doplnkom, podieľať sa na kontrole jeho čerpania, - zaujímať stanovisko k návrhu záverečného účtu. Predseda komisie: Mgr. ET Mgr. Marek Machata Členovia komisie: JUDr. Michaela Biharyová Mgr. Kamil Bodnár Ing. Monika Ďurajková Nikolaj Gečevský Ing. Peter Strapák Mgr. Michal Vicáň  
Ružinov značne zaostával v čerpaní eurofondov

Ružinov značne zaostával v čerpaní eurofondov

Rubrika: Rozhovory
V časopise Ružinovské ECHO vám postupne predstavíme všetkých poslancov miestneho zastupiteľstva. Dnes zástupca starostuIng. MICHAL GAŠAJ PhD. Patríte medzi nováčikov v zastupiteľstve. S akými predstavami ste sa ujali funkcie vicestarostu? Doteraz som pracoval výhradne v súkromnej sfére, kde som sa naučil umeniu komunikácie a dôležitosti spolupráce. Do verejnej funkcie si prinášam ekonomické uvažovanie, flexibilitu, schopnosť pracovať pod vysokým pracovným vypätím a trpezlivosť. Funkcie vicestarostu som sa ujal s nohami na zemi. Intenzívne vnímam potreby, požiadavky a prosby občanov.
Vítame malých Ružinovčanov

Vítame malých Ružinovčanov

Rubrika: Oznamy
Najbližšie termíny „privítania do života“ budú vo štvrtok 2. mája o 10:00 a v stredu 19. júna o 10:00 v zasadačke miestneho úradu. Pozvánky zasielame na e-mailové adresy, ktoré rodičia uviedli v žiadosti o príspevok pri narodení dieťaťa. V prípade, že ste pozvanie nedostali a mali by ste záujem so svojím dieťatkom sa tejto slávnosti zúčastniť, kontaktujte nás na tel. čísle 02/ 48 28 45 51.  
Oznamy

Oznamy

Rubrika: Oznamy
Ocenenie výnimočných osobností z Ružinova  Svoje návrhy môžete posielať od 15. apríla do 15. mája 2019. Aj tento rok bude mestská časť oceňovať výnimočných Ružinovčanov, ktorí prispeli k rozvoju mestskej časti alebo k zlepšeniu života jej obyvateľov, resp. za vynikajúce výsledky v niektorej z oblastí ľudskej činnosti alebo ak svojou prácou a postojmi prispeli k rozvoju mestskej časti alebo jej reprezentácii. Ak takéhoto človeka poznáte, pošlite vyplnený formulár spolu so životopisom nominovaného ako aj jeho písomný súhlas s návrhom. Návrhy je potrebné poslať formou vyplneného formuláru na e-mailovú adresu: ocenovanie@ruzinov.sk alebo podať písomnou formou do podateľne miestneho úradu na adresu: Miestny úrad Bratislava-Ružinov, Útvar pre styk s verejnosťou, Mierová 21, 827 05 Bratislava. Všetky podrobnosti ako aj formulár nájdete na webe www.ruzinov.sk v sekcii „aktuálne“.  
Vášnivé Benátky na doskách Cultusu

Vášnivé Benátky na doskách Cultusu

Rubrika: Podujatia
Ilustračná fotografia. (Pixabay.com) Svetoznáme maďarské tanečné divadlo ExperiDance z Budapešti prichádza po prvýkrát na Slovensko s veľkolepou tanečnou show „BENÁTKY...MOJA VÁŠEŇ“. Po búrlivom živote rakúskej cisárovnej SISSI, ktorú mali diváci môžnosť vidieť minulý rok na javisku v Dome kultúry Ružinov, prichádza tento krát do Ružinova hudobno - tanečný príbeh v podaní viac ako 60-tich účinkujúcich divadla ExperiDance. Príbeh plný romantiky a lásky sa odohráva v talianskom meste Benátky. „ExperiDance - Benátky, moja vášeň“ prenáša divákov do prostredia benátskeho karnevalu a temných kanálov kultového mesta na Jadrane. S nádhernými kostýmami, pôsobivými choreografiami a zaujímavým príbehom predstaví ExperiDance novú produkciu na medzinárodnej úrovní, ktorú môžete zažiť jedine 24. apríla 2019 v Dome kultúry Ružinov, Ružinovská 28, o 19.00 h. Atmosféra z Benátok sa prináša na pódium prostredníctvom svetelných efektov, obrazcov a tanca, ktorý rozpráva o láske, túžbe a rozchodoch. Divák sa tak prenáša do prostredia očarujúcich Benátok plného barokových prvkov a ocitne sa tak na námestí San Marco. V neposlednom rade nesmie chýbať na pódiu to najhlavnejšie čo patrí ku Benátkam: láska. „Tanec a hudba je univerzálny jazyk a preto si toto predstavenie vychutná každý divák“, hovorí riaditeľka Cultus Ružinov, Andrea Kozáková. Súbor ExperiDance vznikol v roku 2000 a ich predstavenia videlo viac ako milión divákov v 40 krajinách sveta. Hlavným choreografom a riaditeľom súboru je Román Sándor, ktorého tvorba vychádza zo spojenia tradičného maďarského ľudového tanca s moderným tancom. Ako choreograf pracoval pre maďarské Národné divadlo, spolupracoval na viacerých filmoch, je diplomovaným majstrom klasického baletu v Národnej tanečnej akadémii. Vystúpenia ExperiDance sú výnimočné, divácky veľmi atraktívne, predstavujú zábavu, profesionálny tanec a vrcholovú technickú realizáciu. (pc)  
Verejnoprospešný podnik čistí Ružinov

Verejnoprospešný podnik čistí Ružinov

Rubrika: Spravodajstvo
Už viac ako mesiac Ružinovský podnik VPS čistí celý Ružinov. Zamestnanci hrabú lístie, zbierajú odpadky, odstraňujú z trávnikov kamene a konáre, aby sa nám neskôr o ne nekazili stroje pri kosení. Po skúsenostiach z minulých rokov venujeme veľa času aj čisteniu dažďových vpustí. A keďže meteorológovia očakávajú teplejší marec, aj na samotné kosenie sa tento rok miestny úrad pripravuje skôr, než inokedy. Po zime sme už urobili inventúru zariadení, všetky ich preventívne preskúšali a čoskoro by mali pribudnúť aj nové.
Ružinovské ECHO sa pýta za vás

Ružinovské ECHO sa pýta za vás

Rubrika: Spravodajstvo
Do redakcie nám zatelefonovala pani Gregorová z Babuškovej ulice so sťažnosťou na rozfúkané obaly a materiál zo stavby vždy, keď zafúka silný vietor. Keďže stavebný ruch v Ružinove je rozsiahly, opýtali sme sa na miestnom úrade aké majú stavby povinnosti pri zabránení roznášania odpadu z nich na verejné priestranstvá?