Čo nové, Ružinov? Veľké upratovanie a príprava na jar

Už vyše mesiaca sužuje Ukrajinu vojnový konflikt. Popri mnohých otázkach, problémoch a podnetoch, ktoré riešime každý deň, je tu však aj „bežný“ život. Okrem prípravy na leto budujeme aj nové školské zariadenia, aby sme boli pripravení aj na jeseň.

 

Jarné upratovanie

25 veľkokapacitných kontajnerov – toľko sa naplnilo pri prvom dni jarného zberu odpadu. Pokračovať bude ešte ďalšie dve soboty. Všetky potrebné informácie nájdete na profile Ružinovského podniku na sociálnej sieti.

Ružinovský Podnik | Facebook

Doniesť môžete zmiešaný objemný odpad a drevo (napr. nábytok). Nesmieme nakladať s elektrospotrebičmi (TV, chladnička,...) a pneumatikami.

 

Čo sa deje na Medzilaboreckej?

Popri rekonštrukcii športovísk a úprave detských ihrísk dostávame aj otázku, čo sa deje v okolí Základnej školy Medzilaborecká. V čase, kedy v Ružinove pribúda obyvateľov, s čím súvisí aj zvyšujúci sa počet detí, staviame dva pavilóny školy. Jeden bude plnohodnotný školský pavilón a v druhom bude telocvičňa.

Viac sme o rekonštrukciách a výstavbách škôl písali v Ružinovskom Echu.

Rekonštrukcie a výstavby v Ružinove: Rozširovanie škôl aj obnovená zbrojnica | Ružinovské ECHO (ruzinovskeecho.sk)

 

Inštalácia polievacích vakov

S prichádzajúcou jarou a zvyšujúcimi sa teplotami pripravujeme v našej mestskej časti aj zariadenia na zavlažovanie. V okolí stromov sa v uplynulých dňoch realizovala inštalácia zavlažovacích vakov. Tie umožnia jednoduchšie zavlažovanie stromov. Lebo polievať tisíce stromov nie je kapacitne možné.

 

Obnova detských ihrísk

Obnovou pred novou sezónou prechádzajú aj detské ihriská. Po tom, čo sa na týchto miestach vymieňal piesok, sa teraz upravuje aj okolie. Múriky okolo plôch boli zničené aj tým, že si mnohí cez ne skracovali svoju cestu, alebo sa jednoducho stali terčom vandalov. Aby však boli nielen vizuálne príjemné ale aj bezpečné, s opravami treba začať v predstihu.

(Ne)poriadok v okolí Štrkoveckého jazera...

Nebol by týždeň týždňom, keby sme nepísali o Štrkovci. Lebo vždy sa tam nájde odpad, ktorý treba upratať... bohužiaľ.

 

Vydanie: Marec 2022